Продължават автомобилният хаос и безредието в Стария град
Нарушенията, автомобилният хаос и безредието в Стария град продължават, алармират граждани, които живеят там.
Те са направили снимки, от които се вижда множество автомобили със столични и други регистрации, паркирани по тротоарите, калдъръма и забранени за престой места в обхвата на АИР “Старинен Пловдив”.
Припомняме, че след множество сигнали и публикации от общината се ангажираха, да ограничат достъпа на автомобили до резервата. Това обаче не се случва.
Според тях погазването на Наредбата за реда за спиране, престой и паркиране на пътни превозни средства на територията на Пловдив се е превърнало в ежедневие.
„За да се спре анархията с безразборното паркиране, до момента не са предприети никакви конкретни мерки от страна на местните власти, освен само гръмки обещания за решения до края на септември. Вече е средата на октомври месец, а такива липсват.
Въпреки бариерите и изградената система за достъп до архитектурния резерват, ситуацията в момента е извън контрол. Всичко това предизвиква въпроса: “Абдикарала ли е община Пловдив от основните си задължения – осъществяване на организация и контрол на дейността по паркиране на МПС в градска среда?“, питат читателите ни.
Те допълват, че в Стария град има рушащи се сгради, които не са недостатъчно обезопасени, а това създава предпоставки за инциденти на посетители на архитектурния резерват.
Бариерите се вдигат за всеки! Има хора работещи в НАП, на които се осигурява безплатно паркиране без да живеят там. Пълна анархия, картите за достъп нямат никаква функция.
?
Кога най сетне Общината ще назначи някой Управител дошъл обаче от частния сектор или занимаващ се с Туризъм човек,ама и Общинския съвет да му гласува повече правомощия и всичко ще се нареди за година.До този момент видяхме с кадри на общината дайте да видим да покани общината някой от Бизнеса или да направят бизнеса там и хората едно сдружение и то да управлява.Когато управлява частник който развива бизнес там нещата ще се случват веднага защото всички знаем как управлява Общината и как един частник защото парите са му скъпи.Най простия пример искала общината да раздаде всички свой сгради който се рушат за различни дейности срещу реставрация и подръжка и не може вече трети да пусне конкурси ,пуснала търгове за една две за 5 години кой нормален човек ще инвестира в скъпа реставрация за 5 години то няма избиване,един частник знае това и ще ги даде под наем за 1 месец и ще гони наематели до дупка всичко да стане както трябва.
Къде е директорката назначена без кокурс ходи на работа 2 дни в месеца и главно частпром по страната